Malliciah Goodman Jersey  Golden Globe Race 2018
busola

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką podróży dookoła świata na niecodzienne spotkanie z Panem Arkadiuszem Pałuczak, współorganizatorem The Original Globe Race. Zaproszenie kierujemy w szczególności do pracowników Akademii jak i studentów, dla których również byłaby przewidziana rola w tym ciekawym przedsięwzięciu, a przy tym okazja do podwyższenia swoich umiejętności z dziedziny nawigacji. 

The Original Globe Race to regaty – wyścig jachtów, które powtórzą wyprawę z dnia 22 sierpnia 1968 r. wyścigu "Złotego Globu". To wyścig z bardzo prostą zasadą: każdy jacht musi zaliczyć trzy punkty, Przylądki: Dobrej Nadziei, Cape Leeuwin w Australii i Horn, bez schodzenia na ląd i bez pomocy kogokolwiek.

Pan Arkadiusz reprezentuje Panią Monikę Matis, która jest polską żeglarką zamieszkałą w UK. Od lat po cichutku i konsekwentnie szykuje się ona do wymarzonego rejsu dookoła świata. Zdołała dotychczas - bez sponsorów, zakupić własny jacht SEA WITCH. Teraz jest już w końcowej fazie przygotowań i potrzebuje wsparcia w tych przygotowaniach.

Seminarium rozpocznie się o godzinie 1220, w sali 219/10 dnia 15 listopada 2017r.